Сьогодні хотілося б привідкрити завісу над таємницею сферичної зйомки. Центром уваги є та сама камера Ricoh Theta S, черговий виходець kikstarter'а, яка вражає своєю унікальністю. А унікальність полягає в тому, що це – перша у своєму роді випущена камера для сферичної зйомки. Досить проста ідея - дві лінзи Fish eye, сшивающиеся програмно і створюють повноцінну панораму 360! Таку тенденцію вже перехопили провідні корпорації, такі як SAMSUNG, LG, Nikon і так само готують до масового випуску сферичні камери, змагаючись в дизайні, якості і дозволі. Влітку зможемо дізнатися, хто ж з них вийде переможцем, однак зараз – не про них, а про Ricoh.
Параметри камери в порівнянні з її попередниками - не особливо відрізняються, проте ряд змін все ж присутній:
|
Тобто видно, що підправили начинку і підтягнули всі мінуси. Якщо розглядати детальніше - зйомка виходить досить зручною, немає обмежень, можлива ручна настройка, що для фотографа - явна перевага.
Отже, загальне враження від камери – дуже навіть непогано. Сама Theta дуже приємна на дотик, відмінно лежить в руці і радує око мінімалістичним дизайном. Поєднанням кольорів (чорний корпус і синя підсвітка) вона передає свою неповторну вишуканість. Не дивлячись на те, що опуклі лінзи - це не заважає і жодним чином не виділяється із загальної концепції.
У камери всього 4 кнопки, мікрофон, динамік, три роз'єми і, звичайно, дві лінзи:
Все досить просто, так що можна не переживати, що з управлінням впоратися буде важко.
Для повного контролю зйомки необхідно лише завантажити додаток на телефон, воно так і називається Ricoh Theta S і є безкоштовним. Саме там доступні всі функції режимів зйомки, таймер і т. д. Підключення проходить швидко і безболісно: камера служить точкою доступу, яка включається натисненням однієї кнопки. Wi-Fi включиться, визначиться смартфоном і тільки треба ввести пароль! Інструкція підключення до Android до IOS
Робота зі знімками в такому режимі може доставляти якісь незручності (спірно, звичайно, але особисто для мене це було недоліком, витрачали зайвий час), тому що при створенні фото через телефон - воно відразу завантажується в пам'ять телефону, займаючи кілька секунд і відразу виводячи сферичну картинку на екран.
А тепер до нелюбої частини: недоліки. Почнемо з того, в чому камера не винна: телефон в режимі сумісності працює не так довго, як сама Ricoh, так що треба мати це на увазі і захопити змінний акумулятор або Powerbank. Мабуть, одним з головних недоліків є неможливість контролювати відеоряд через екран телефону. Ви можете виставити налаштування, але ось переглянути відео - тільки вже відзняте. Так, що стосується відео - його дуже складно редагувати в інших редакторах. При найменшій зміні у крайніх верхній і нижній точках з'являються чорні кола. Але, ця проблема не така катастрофічна, адже у Ricoh є свій редактор, в якому можна попрацювати.
Так само до недоліків можна віднести онлайн-трансляції Всупереч всім очікуванням - вона не може транслюватися в такому ж форматі повної панорами, тому відображається два фіш-ай кола, які, власне, і охоплюють всі 360. Однак – камера оптимізована під ОС, визначається автоматично і може бути використана як веб-камера (наприклад, в скайпі) і встановлювати нічого не треба.
- Оренда iPhone 15 Pro Max у Києві стає все більш популярною серед професіоналів та аматорів, які хочуть створювати відеоконтент високої якості. Ось чому цей смартфон є відмінним вибором для відеозйомки
- Система скидання вантажу для DJI або AUTEL - це високотехнологічний пристрій, розроблений для того, щоб забезпечити точну доставку вантажу в потрібну точку з мінімальною помилкою.